ضرورت ساخت یک پایگاه مجازی آموزش زبان و فرهنگ فارسی

هر ملتی علاقمند است تا زبان و فرهنگ خود را به جهانیان معرفی نماید و نفوذ خود را بین ملل مختلف بیشتر نماید اما متاسفانه در مورد زبان و فرهنگ فارسی ما نتوانستیم حتی آن را بطور شایسته به نسل جدید ایرانیان مقیم خارج از کشور گسترش دهیم و موارد زیادی را مشاهده می‏کنیم که پدر‏بزرگ و مادر‏بزرگ‏ها نمی‏توانند با نوه خود صحبت کنند چون نوه آن‏ها با زبان فارسی آشنا نیست و آن را یاد نگرفته و یا ایرانیان متخصصی را می‏بینیم که می توانند به فارسی صحبت کنند اما قادر به خواندن و نوشتن آن نیستند.

فرهنگ و زبان فارسی در طول تاریخ نقش بسزایی در توسعه جهانی داشته است و امروز افراد بسیاری به دلایل مختلف می‏خواهند با زبان و فرهنگ فارسی آشنا شوند اما تقریبا هیچ منبع جذاب، مناسب و به ‏روزی به صورت آنلاین یا آفلاین وجود ندارد تا به آن‌ها کمک نماید.

تولید یک دوره آموزشی رایگان، جذاب، ساده و مفید آموزش زبان و فرهنگ فارسی می‏تواند به زبان ‏آموزان این زبان کمک زیادی نماید و و حتی باعث جذب افرادی شود که می‏خواهند یک زبان شرقی را برای یادگیری انتخاب نمایند. در آینده نزدیک هر کدام از این فارسی ‏آموزان سفیر فرهنگ و زبان فارسی در کشور خود خواهند شد و ایرانیان خارج از کشور به خاطر ندانستن زبان فارسی ارتباط خود را با سرزمین مادری قطع نخواهند کرد.
در زمان حاضر برای نابودی یک ملت همیشه نیازی به استفاده از بمب و جنگ نیست، تغییر زبان یک ملت باعث تغییر فرهنگ آن می‏شود و تغییر این دو یعنی نابودی و شکست آن ملت چون هر ملتی را در وهله اول فرهنگ و زبان از دیگر ملل متمایز می‏کند و در طول تاریخ نمونه ‏های زیادی را می‏توانیم در این رابطه مشاهده کنیم به عنوان مثال کشور آفریقایی مصر و شهر ایرانی تیسفون با تغییر زبان هویت خود را کاملا از دست داده ‏اند و به هویت و فرهنگی عربی تبدیل شده‏ اند.

امروز خیلی از خارجیان می‏خواهند یک زبان شرقی را یاد بگیرند اما اگر بین زبان عربی و فارسی مجبور به انتخاب ‏شوند با وجود آسان‏تر بودن زبان فارسی ترجیح می‏دهند زبان عربی را انتخاب نمایند چون منابع و امکانات آموزشی بیشتری برای آن‏ها در زبان عربی وجود دارد. این ادعا با مقایسه بین تعداد زبان‏ آموزان عربی و فارسی در دانشگاه‏ های خارجی قابل اثبات است.

پیشنهادهای دیگر …